Kapat
Oyun 5.969 1

2016’da Sanal Gerçeklik ile Oynayabileceğiniz 12 Enfes Oyun

Sanal gerçeklik ya da orijinal adıyla virtual reality son dönemde bir hayli göze çarpmaya başladı. Bunun nedeni ise uzun süredir çıkması beklenen Oculus Rift ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik sistemlerinin piyasaya sürülmüş olması. Bu sanal gerçeklik sistemleri ile birlikte bir süredir test aşamasında olan ve sanal gerçeğin nimetlerinden yararlanmanıza imkan tanıyan oyunlar da çıkış yaptı. Birçok yeni sanal gerçeklik oyunu da yolda ve büyük potansiyele sahipler.

Peki sanal gerçeklik temel olarak ne işe yarıyor ve oyunlarda neleri değiştiriyor? Sanal gerçeklik oyun atmosferlerini sanal olarak yaratıyor ve oyuncuların bu oyun atmosferi içerisine dahil olmasını sağlıyor. Sanal gerçekliğin standart oyun tecrübesinden farkı ise oyuncuların bu oyun ortamlarında fiziksel olarak bulunuyormuş hissinin yaratılması. Yani siz başınızı çevirdiğinizde oyun atmosferinde farklı bir yeri görebiliyor, fiziksel hareketlerinizle oyundaki öğelerle etkileşime geçebiliyorsunuz. Bu da oyunların gerçek hayata benzer bir yapıya sahip olmasını sağlıyor.

Eğer oyun deneyiminizi bir sanal gerçeklik sistemiyle bir adım öteye taşımaya karar verdiyseniz bu yazımız hoşunuza gidebilir; çünkü bu yazımızda en büyük potansiyele sahip olan ve yayınlanmış en başarılı sanal gerçeklik oyunlarını bir araya toplayacağız. Listemizde farklı türde oyunlara yer vermeye çalıştık. İşte listemizdeki sanal gerçeklik oyunları:

Overkill’s The Walking Dead

 

The Walking Dead zombileri, korku, bolca aksiyon ve sanal gerçeklik Overkill’s The Walking Dead‘de bir araya geliyor. Daha ne isteyebilirdik değil mi?

Resmi bir The Walking Dead FPS oyunu olan Overkill’s The Walking Dead, PayDay serisiyle yakından tanıdğımız ve başarısını kanıtlamış olan Overkill oyun geliştirme stüdyosu tarafından hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene düzenlenen E3 etklinliğinde tanıtılan Overkill’s The Walking Dead’in sanal gerçeklik ile çalışan oynanabilir bir versiyonu da yine aynı etkinlikte oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. HTC Vive ve Oculus Rift’in piyasaya sürülmesinin ardından Overkill’s The Walking Dead’in bu sene içerisinde çıkış yapması büyük bir ihtimal.

Project Cars

 

Geçtiğimiz sene yayınlanan bir yarış oyunu olan Project Cars sanal gerçeklik olmadan da büyük beğeni kazanmıştı. Oculus Rift’in piyasaya sürülmesiyle birlikte Project Cars sanal gerçeklik desteğine de sahip oldu ve tadından yenmez bir hale geldi. Project Cars’ı Steam üzerinden satın alabilir ve dahiliVR desteğiyle Oculus Rift’iniz ile birlikte oynamaya başlayabilirsiniz:

Ahmet CAN {Ecancan}

“2016’da Sanal Gerçeklik ile Oynayabileceğiniz 12 Enfes Oyun” üzerine 1 yorum

  1. Yorum4 dedi ki:

    Deneme amaçlı yorumlar Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500’lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960’larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.